Консультація: "Вітаміни у харчуванні дітей"

Вітаміни - це незамінні компоненти харчування. Вміст вітамінів у харчових продуктах значно нижчий , ніж білків , жирів , вуглеводів. На відміну від них, вітаміни не можуть бути для людини джерелом енергії , однак є регуляторами життєво важливих функцій організму.

Вітаміни поділяють на дві групи – водорозчинні та жиророзчинні. Всі вони необхідні для нормального росту та розвитку дитячого організму.

Джерелом вітамінів є не лише свіжі овочі та фрукти. Молоко , м,ясо , риба та продукти з них також є джерелами вітамінів. Це слід ураховувати під час харчування дитини та максимально урізноманітнювати її меню.

Недостатнє надходження вітамінів з їжею знижує захисні сили організму . порушує процеси обміну речовин і спричиняє захворювання. Проте це не означає , що вітаміни потрібні дитячому організму в необмежених кількостях. Причин «що більше , то ліпше» до таких біологічно активних речовин , як вітаміни , застосовувати не можна. Уживання вітамінів має суворо відповідати фізіологічним потребам дитячого організму.

Харчування дітей при анеміях.

В меню надати перевагу таким продуктам:

Яловичина , печінка, гречка, гранати, жовток яєчний,черешня , ярус , зелені яблука.