Консультація для помічників вихователів на тему: « Вихователь – помічник вихователя. Взаємодія та взаємодопомога"

Підготувала вихователь: Нехоца Л.В.

помічник вихователя

« Вихователь – помічник вихователя. Взаємодія та взаємодопомога».

В будь-якому дитячому садку працює багато різних співробітників. Всі вони тісно контактують між собою, намагаючись створити найбільш комфортні умови для дитини. Дуже часто трапляється так, що батьки не знають, до кого саме їм слід звертатися з тим чи іншим питанням.

Помічник вихователя може відповісти на всі батьківські питання, які стосуються апетиту і харчування дитини, її вміння самостійно одягатися і роздягатися, умиватися і зав’язувати шнурки, а також пояснити як саме підтримується чистота в приміщеннях групи.

До обов’язків помічника вихователя входить допомога вихователю в організації виховного та освітнього процесу, турбота про здоров’я і життя дітей під час перебування їх в дошкільному закладі.Також помічник вихователя отримує на кухні їжу та роздає дітям, прибирає зі столів і миє посуд.

Помічник вихователя допомагає педагогу вивести дітей на прогулянку та роздягнути після прогілянки, вкладає дітей спати. Помічник вихователя слідкує за санітарним станом групи, в якій вона працює. Двічі на день робить вологе прибирання у всіх приміщеннях групи, стежить щоб рушники були чисті, при необхідності міняє їх, проводить тричі на місяць заміну постільної білизни на дитячих ліжках, щодня провітрює групові кімнати, зберігає миючі та дез. засоби.

Основним документом, яким керується помічник вихователя у своїй роботі є посадова інструкція помічника вихователя. В посадовій інструкції зазначено, що помічник вихователя є учасником освітнього процесу у дошкільному закладі, отже уособлює в собі активну позицію щодо допомоги вихователю у роботі з дітьми.

Помічник вихователя забезпечує охорону життя і здоров’я дітей у дошкільному закладі. Перед прогулянкою оглядає територію майданчика на наявність небезпечних предметів, отруйних грибів і рослин.

Під керівництвом вихователя та медичної сестри забезпечує збереження і зміцнення здоров’я дітей. Помічник вихователя може проводити разом з вихователем:

• чергування по їдальні (середня і старша групи), у молодшій групі – накриває на столи, дає трудові доручення;
  • організовує разом з вихователем господарсько-побутову працю,
  • роботу в природі;
  • піший перехід;
  • СХД, ручну працю.

Якщо ви помітили дуже часто звучить сполучення слів «допомагає вихователю, разом з вихователем, під керівництвом вихователя». Це ще раз підтверджує, що співпраця помічника вихователя та вихователя має бути тісною і взаємопов’язаною. Щоб досягти цього, необхідно кожному учаснику освітнього процесу добросовісно та сумлінно виконувати свої обов’язки.