Правила закладу дошкільної освіти

ЗАТВЕРДЖУЮ Завідувач дошкільного навчального закладу (дитячий садок) спеціального типу

№ 29 «Ластівка» Черкаської міської ради

_____________ Л.О.Єрмоленко

ПРАВИЛА

ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ДАНІ ПРАВИЛА РЕГЛАМЕНТОВАНІ:

 • Законом України «Про освіту» від 05.09.2017 року № 21-45-VІІІ;
 • Законом України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 року № 2628-ІІІ (зі змінами);
 • Положенням про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року № 305;
 • Порядком комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 27.03.2006 р. № 240/165;
 • Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 року № 234;
 • Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. № 298/227;
 • рядом інших чинних нормативно-правових документів

ШАНОВНІ БАТЬКИ ВИХОВАНЦІВ,

АБО ОСОБИ, ЩО ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ!

Відвідування дитиною закладу дошкільної освіти (далі - ДНЗ) не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати і розвивати її в родинному колі (Ст. 8 п. 2 Закону України «Про дошкільну освіту»).

Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною нашого закладу дошкільної освіти було безпечним, корисним та комфортним.

Заклад дошкільної освіти просить Вас дотримуватися всіх нижчезазначених правил. Частина з них зумовлена особливостями функціонування нашого закладу та забезпеченням необхідної безпеки для всіх наших дітей.

Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю!

Ваш заклад дошкільної освіти

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Заклад дошкільної освіти вимагає у всіх поваги в словах та вчинках до кожного з учасників освітнього процесу, як до дорослих, так і вихованців, бути взаємо ввічливими, дотримуватись морально-етичних норм у спілкуванні.

Не допускайте оціночних суджень про працівників закладу, інших дітей, їх батьків в присутності своєї дитини.

До педагогів групи, незалежно від їх віку, необхідно звертатися на «Ви», по імені та по батькові.

З пропозиціями, рекомендаціями, зауваженнями щодо діяльності ЗДО слід звертатися до керівника.

З метою вирішення конфліктних чи спірних ситуацій, які виникли в ЗДО, батькам необхідно звертатися до керівника, не допускаючи з’ясування стосунків, особливо в присутності дітей.

Батькам, як учасникам освітнього процесу, необхідно брати участь у групових батьківських зборах та громадському житті закладу.

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ:

 • дітям не дозволяється "давати здачі", нападати один на одного, ця вимога продиктована міркуваннями безпеки кожної дитини;
 • іграшка дитини, принесена з дому, - іграшка для всіх. Вона може зламатися, або стати причиною виникнення конфліктів.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 • поява в ЗДО в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
 • вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів, тютюнопаління в приміщеннях закладу дошкільної освіти та на його території;
 • перебування в приміщеннях закладу та на його території сторонніх осіб, в т.ч. фотографів та аніматорів без попереднього дозволу керівника закладу. В закладі можуть знаходитися лише учасники освітнього процесу: працівники, діти і їх батьки;
 • відволікати педагогічних чи медичних працівників закладу тривалими бесідами під час роботи безпосередньо з дітьми, особливо: вносити пропозиції, давати рекомендації, висловлювати зауваження, вести розмови з педагогами під час проведення занять;
 • залишати в дитячій шафі будь-які лікарські засоби та вітамінні препарати, небезпечні предмети, а також будь які предмети, які не мають безпосереднього відношення та необхідності для забезпечення потреб дитини під час перебування в садочку;
 • в’їзд на територію закладу приватних авто;
 • вигул собак.

ПРИХІД ДО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

До закладу дошкільної освіти слід приводити та забирати дитину у визначений Статутом час: з 8.00 до 18.00 щоденно;

ПАМ’ЯТАЙТЕ: своєчасний прихід в ЗДО – необхідна умова правильної організації освітнього процесу.

А також звертаємо Вашу увагу на

Заходити до груп, що розташовані на 1 поверсі, необхідно через окремі входи. Підніматись на 2-й поверх до групи, яку відвідує ваш малюк, необхідно сходовими маршами, що ведуть з вулиці.

Відвідувати кабінети спеціалістів або медичний кабінет необхідно заходячи з вулиці.

Ходити по приміщенню дошкільного закладу дозволяється тільки в бахілах, придбаних власним коштом, або у змінному взутті.

Заходячи в приміщення закладу, пропускайте дітей в двері першими.

Не допускайте, щоб дитина бігла до приміщення, або з нього, на значній відстані від Вас.

При вході, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.

Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафку.

Батьки повинні забирати дитину особисто, не передоручаючи робити це стороннім особам.

Прийшовши зранку в ЗДО, слід повідомити вихователю про стан здоров’я своєї дитини.

Приводити дитину до ЗДО потрібно здорову, без ознак захворювання, причесаною та охайно одягненою відповідно до погодних умов.

ПАМЯТАЙТЕ: Діти з ознаками інфекційних захворювань до перебування в ЗДО не допускаються. Працівники закладу не мають права за Вашим проханням давати дітям пігулки, мікстури, краплі тощо.

У групову кімнату батьки можуть зайти тільки з дозволу керівника закладу або вихователя, а також у День відкритих дверей.

О 9.15 починаються заняття за складеним розкладом. Тому переконливо просимо Вас: якщо ви прийшли, коли заняття розпочалося, допоможіть дитині роздягнутися і тихо приєднатися до групи дітей.

До керівника закладу, спеціалістів Ви можете звернутися у визначені години прийому.

ВИМОГИ ДО ОДЯГУ ТА ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ДИТИНИ

Слідкуйте за чистотою вушних раковин та нігтів дитини. Вчасно підстригайте їх на пальчиках рук та ніг.

Голова дитини повинна бути чистою, волосся розчесаним. Звертайте увагу на охайність зачіски своєї дитини. Волосся не повинне спадати їй на очі. Щоденно оглядайте її голову на відсутність/наявність педикульозу.

У шафі мають бути індивідуальні гребінці для розчісування волосся, для дівчаток – заколки, резиночки, стрічки тощо, якщо ви кладете дитині люстерко – воно не повинно містити скляних деталей.

Підбираючи одяг для дитини, слід уникати наявності на ньому дрібних ґудзиків, кнопок, гачків, шнурків. Одяг не повинен бути надто великим, проте і не повинен обмежувати рухи.

Не слід одягати на малюків занадто тісну нижню білизну, одяг чи взуття, що обмежить їхні рухи і призведе до дискомфорту.

Дитячий одяг має бути із натуральних тканин: бавовняним чи в поєднанні з віскозою, із легкої натуральної вовни.

Особливу увагу необхідно звернути на шкарпетки та колготки – вони також мають бути із натуральних тканин, інакше стопи дитини будуть постійно вологими і холодними.

Взуття малюка має бути легким, теплим, відповідати розміру ноги, легко зніматися і взуватися.

Окрім того, одяг малюка має носити чіткі орієнтири «перед-спинка», а також зручну для одягання горловину чи застібку.

Бажано, щоб у дитини на одязі був хоча б один карман, де б вона змогла носити свої «скарби».

Не зайвою буде вашому малюку і достатня кількість носових хустинок. Покладіть упаковку їх в шафочку, щоб дитина могла, за потреби, ними скористатися.

Для створення комфортних умов перебування дитини в закладі дошкільної освіти, необхідно мати не менше двох комплектів змінної білизни:

 • хлопчикам – шорти, колготки, трусики,
 • дівчаткам – колготки, трусики.

В теплу пору року необхідно мати запасні шкарпетки, гольфи; в холодну - піжаму.

Щоб запобігти втраті або обміну речей, позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.

Для музичних занять дитині знадобляться чешки в окремому мішечку, для фізкультурних – спортивна форма (футболка і темні шорти, шкарпетки) та чешки.

Щоб уникнути випадків травматизму, батькам слід перевіряти вміст карманів в одязі малюка на наявність небезпечних предметів ( ножиці, ножі, булавки, цвяхи, проволока, дзеркальця, скляні флакони, намистинки, ґудзики тощо).

В НАШ ЗАКЛАД СУВОРО ЗАБОРОНЕНО ПРИНОСИТИ:

Вихователі мають право вилучати у дітей заборонені вироби.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ одягати дітям прикраси із золота та срібла, біжутерію, браслети, ланцюжки, оскільки це може призвести до травмування (наприклад: розрив мочки вуха, задуха при натягуванні ланцюжка чи мотузки з хрестиком тощо).

НАГОЛОШУЄМО, що адміністрація ЗДО, педагогічний та технічний персонал не несуть відповідальності за збереження ювелірних прикрас, які одягнені Вами на дітей (золоті сережки, ланцюжки, хрести, підвіси тощо), та коштовних іграшок, які діти приносять з дому.

ПОВЕРНЕННЯ ДІТЕЙ ДОДОМУ

Забирати малюка повинні виключно дорослі члени родини.

ЗАУВАЖТЕ: неповнолітні особи (віком до 18 років) не мають права забирати дітей.

При необхідності, дитину можуть забирати близькі родичі , але ОБОВ»ЯЗКОВО при наявності заяви від одного з батьків, яка повинна знаходитися у завідувача закладу і при повідомленні про це вихователя зміни.

Будь ласка, не запізнюйтесь та не змушуйте вихователів залишатися по закінченню робочого часу з Вашими дітьми. У надзвичайних випадках , що призвели до вашого запізнення ,завчасно попереджайте про це вихователя.

ПАМЯТАЙТЕ: Відповідальність за безпеку життєдіяльності дитини перекладається на батьків відразу після того, як Ви забрали дитину від вихователя.

ВІДСУТНІСТЬ ДИТИНИ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Не допускати пропусків дитиною відвідин закладу дошкільної освіти без поважних на те причин.

За дитиною зберігається місце в закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (до 75 днів).

У разі відсутності дитини в ЗДО, з різних причин (хвороба, відпустка батьків чи вихідний день тощо), необхідно повідомляти вихователів групи і медичну сестру старшу про причину відсутності за телефоном 37-22-36.

Якщо дитина захворіла, необхідно до 8.45 зателефонувати в дошкільний заклад і повідомити про її хворобу.

Замовчування про хворобу дитини може призвести до спалаху захворювання в дитячому колективі.

При виникненні у дитини симптомів захворювання (кашель, температура, нежить, блювота, пронос тощо) необхідно звертатися на прийом до дільничного педіатра, в ЗДО дитина не приймається.

Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей і батькам необхідно її забрати з дошкільного закладу.

Після перенесених інфекційних хворобах дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки про стан її здоров’я.

ВІДРАХУВАННЯ ДИТИНИ З ЗАКЛАДУ

Відрахування дітей з ЗДО може здійснюватися:

 • за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють;
 • у зв’язку з закінченням терміну перебування дитини, визначеного в направленні департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, виданого на підставі рекомендації інклюзивно-ресурсного центру по наданню висновків та рекомендацій щодо потреби відвідування дітей ДНЗ №29;
 • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість перебування в дошкільному закладі цього типу;

ЗВ'ЯЗОК З ВИХОВАТЕЛЯМИ

Батьки кожної групи разом з вихователями самостійно встановлюють зручну форму зв’язку між собою: телефоном, електронною поштою, закритими групами в соціальних мережах, групами у Viber та WhatsUp тощо.

ХАРЧУВАННЯ

Якщо в дитини є алергічні реакції на продукти, необхідно написати відповідну заяву, повідомити сестрі медичній старшій і попередити вихователів та помічника вихователів групи.

Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці, перед відвідуванням ЗДО. Якщо дитина поснідала вдома, повідомте про це вихователя, оскільки не слід примушувати дитину снідати вдруге.

Якщо після відсутності дитини в ЗДО Ви плануєте її привести, напередодні повідомте про це адміністрацію. Це потрібно для виділення продуктів харчування для дитини на сніданок.

З метою попередження харчових отруєнь, алергічних реакцій у дітей, батькам, або особам, які їх замінюють, категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування.

Забороняється проведення “солодких столів” після свят по групах.

АЛГОРИТМ

ранішнього прийому дітей в ЗДО, з дотриманням вимог недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції COVID - 19
Зустріч медсестриЗустріч вихователяДля батьків

НЕУХИЛЬНЕ ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
ОБОВ′ЯЗКОВЕ ДЛЯ ВСІХ БАТЬКІВ, АБО ОСІБ, ЩО ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ

Дякуємо за розуміння і сподіваємося на плідну співпрацю!