до уваги

Шановні батьки, пам’ятайте!

· Вашу дитину виховує кожна хвилина життя, кожний куточок землі, кожен ваш крок, слово, справа, з якими її особистість стикається ніби випадково, мимоволі.

· Турбуйтеся про те, щоб дитяче серце не стало грубим, злим, холодним, байдужим і жорстоким в результаті “виховання”.

· Не ставте вашу дитину в становище, коли вона змушена оборонятися брехнею!

· У ставленні до дитини орієнтуйтесь на її позитивні якості. А вони є в кожної дитини, тільки в когось можуть бути приховані від не досить уважних очей дорослого. Тож відшукайте їх у свого малюка і плекайте, якомога частіше хваліть, підбадьорюйте, схвально приймайте те, що він робить.

· Не забувайте поділитись із своїми дітьми досягненнями і невдачами, тоді вони відкриватимуть вам свої таємниці, чекатимуть вашої поради, підтримки.

· Пам’ятайте, батьки! Фізичне покарання- це показник не тільки вашої слабкості, розгубленості, безсилля, а й педагогічного безкультур’я.Ремінь та тумак вбивають у дитячому серці витонченість і чутливість, розбещують людину, одурманюють її отрутою брехні.

· Говоріть з дитиною так, щоб не залишалося ніякого сумніву в тому, що ви керуєтесь турботою і тривогою за неї, а не бажанням відмахнутися, образити.

· Будьте навіть у дрібницях, до кінця правдивими і чесними зі своїми дітьми.

· Проблеми батьків і дітей не існують там, де батьки і діти дружать і чимось займаються разом.

· Враховуйте основні методи виховання й переконання, вправи, стимулювання.

«Це потрібно знати»

· Радійте вашому малюку.

· Грайтеся з дитиною в різні ігри;

· Показуйте дитині, як гратися новою іграшкою, як користуватися нею в іграх;

· Використовуйте в іграх іграшки – замінники;

· Підбадьорюйте та заохочуйте дитину до гри;

· Не скупіться на нагороду, похвалу чи поцілунок;

Заохочуйте уяву та цікавість вашого малюка;

· Заохочуйте ігри з іншими дітьми;

· Турбуйтесь про те, щоб у дитини були нові враження, але не переборщіть з іграшками;